Haber

Adana’da Tartışma Sırasında Düşmanını Av Tüfeğiyle Yaralayan Sanığa 20 Yıl Hapis Cezası İstendi

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde av tüfeğiyle düşmanını ağır yaralayan tutuklu sanık hakkında 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Savcılık, Yenibey Mahallesi’nde 5 Temmuz’da HT’yi av tüfeğiyle ağır yaraladığı iddiasıyla 4 Eylül’de tutuklanan KB hakkında soruşturmayı tamamladı.

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, sanık KB ile müşteki HT arasında önceden husumet bulunduğu ve tarafların bu konu nedeniyle zaman zaman tartıştıkları belirtildi.

İddianamede, olay günü müşteki HT ile telefonda yaşanan tartışmanın ardından KB’nin müştekinin bulunduğu Yenibey Mahallesi’ndeki adrese gittiği, burada çıkan kavga sırasında müştekiyi HT’ye teslim ettiği belirtildi. yanında bulunan av tüfeğiyle müştekiyi ağır hayati tehlike oluşturacak şekilde yaraladı.

Sanığın, müştekinin annesinin olay yerine gelmesi üzerine bölgeden kaçtığı ve öldürme kastıyla hareket ettiği belirtilen iddianamede, KB’nin “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 20 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi. “.

Tutuklu sanığın duruşmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

haber-guce.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu