Haber

Wagner lideri Prigojin: Rusya’da 1917 gibi bir devrim olabilir

Rusya-Ukrayna savaşında Rusya’nın yanında yer alan Rus paralı asker grubu Wagner’in kurucusu ve lideri Yevgeniy Prigojin, “Elitler savaş konusunu ciddiye almazsa Rusya’da devrim olabilir” iddiasında bulundu. .

Prigojin, Rusya’da “kargaşa tehlikesi” olduğunu, Batı’nın savaştan bıkacağına ve Çin’in barış anlaşması için arabuluculuk yapacağına dair iyimser bir görüş olduğunu ancak bu yoruma hiç inanmadığını söyledi.

“EN OLASI SENARYO RUSYA İÇİN YETERLİ OLMAZ”

Söz konusu “iyimser görüşlerin” aksine Prigojin, Ukrayna’nın Rusya’nın Kırım’ı yasadışı bir şekilde ilhak ettiği 2014 yılının sonuna kadar geri döndürmeyi amaçlayan bir karşı akın hazırladığını belirtti. işe yarayacağını savundu. Prigojin, “Büyük olasılıkla görünen bu senaryo Rusya için iyi olmayacak, bu yüzden şiddetli bir savaşa hazırlanmalıyız” dedi.

Böyle bir durumda Rusya’yı kaybedeceklerini savunan Prigojin, “Sıkıyönetim ilan etmeliyiz” dedi. Prigojin, “Sıradan Ruslar çocuklarını çinko tabutlara geri götürmeye devam ederken, seçkinlerin çocukları güneşte kalçalarını sallarsa, Rusya, iç savaş başlatan 1917 devrimlerine benzer bir ayaklanma ile karşı karşıya kalacak.” dedi.

‘BU BÖLÜNME DEVRİMLE BİTER’

Prigojin, “Bu bölünme 1917’deki gibi bir devrimle sona erebilir” dedi. Rusya Savunma Bakanlığı ise Prigojin’in açıklamalarıyla ilgili soruları yanıtsız bıraktı. (DIŞ HABERLER)

kayapinar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu