Ekonomi

En eski kripto para borsalarından biri olan Paxful, faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

Investing.com – Orta ölçekli bireyler bitcoinTicarete aracılık eden kripto para borsası Paxful’un CEO’su, platformun kapatılacağını duyurdu.

Paxful CEO’su Ray Youssef, borsa kullanıcılarına gönderdiği bir bildirimde, orta şahıs işlemlerinin yürütüldüğü borsanın son dönemdeki düzenleyici baskılar ve çok sayıda kilit çalışanın işten çıkarılması nedeniyle kapatıldığını duyurdu.

Ani bir kapatma kararı alan Paxful yetkilileri, kullanıcılarına varlıklarını gözaltında tutmalarını tavsiye etti. Uluslararası kullanıcılar için Noones platformuna ve Afrikalı kullanıcılar için Bitnob borsasına geçişi kolaylaştırmak için bir taahhütte bulunuldu. Platform yetkilileri de P2P işlemleri yapan platformlara geçiş yapmak isteyen kullanıcılara yardımcı olacaklarını belirtti.

Kripto sektörünün en eski borsalarından biri olan Paxful, 2015’ten bu yana merkezi olmayan bir borsa olarak faaliyet gösterirken geçtiğimiz yıl yaşanan zorluklardan büyük ölçüde etkilendi. Kanada’nın kripto için yeni kurallar getirmesinin ardından borsa, ülkedeki faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. sanayi, kapatmaya karar vermeden önce Ocak ayında.

ABD baskısı kriptoda devam ediyor

2022 yılında kripto şirketleri genel olarak likidite sorunu ile uğraşmak zorunda kalırken birçok şirketin iflas ederek faaliyetlerine son verdiği görüldü. 2023 yılına gelindiğinde kripto şirketleri mali durumlarını düzeltme aşamasına girerken, ABD merkezli yükselen editörün baskısı Etkisi her geçen gün artıyor. Bu anlayış bazı şirketlerin ABD’den ayrılma kararı almasına neden oldu. Merkezi olmayan Bitcoin borsası Paxful ise mevcut baskılar altında faaliyetlerine daha fazla devam etmeme kararı aldı.

bitcoin Haftayı yatay bir seyirde geçirirken dün %1,3 yükseldi. Günün ilk saatlerinde yükselişini sürdüren ve bant içinde hareket eden BTC, açılışta 28.700 dolar bandını test ettikten sonra sabaha %1.25’lik bir fiyat artışıyla 28.500 dolar seviyesinde hareket ediyor.

Author: Günay Caymaz

basiskelehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu