Haber

Bakan Soylu: (Hasar durumunu göremeyenler) “Kaymakamlıklarımız ve valiliklerimizin önlerinde bulunan Afet koordinasyon uygulama merkezlerimize başvurular…

Bakan Soylu: (Hasar durumunu göremeyenler) “Kaymakamlıklarımız ve valiliklerimizin önlerinde bulunan Afet koordinasyon uygulama merkezlerimize müracaat etsinler”

-“Beş bin esnaf çarşısı başladı. 10 günde biter, 5 bini de 10 günde biter diye düşünüyorum”

-“Kuru gıda satıcılarına da dava var. Çalışmalar başladı”

-“203 sosyal market var”

“Az hasarlı, orta hasarlı, ağır hasarlı, evleri yıkılan ve acil yıkılan vatandaşlarımıza bugüne kadar 1 milyon 70 bin kişiye 10 bin lira ödeme yapıldı.”

“Orta hasarlı, ağır hasarlı, evleri acilen yıkılacak ve yıkılacak olan vatandaşlarımız taşınacak. Taşınma için 15 bin lira ödenecek. 129 bin haneye ödeme yapıldı” dedi.

-“e-Devlet’e baktıktan sonra bazı adresler evim hasarlı ama ben bulamadım diyecek. Bunun sebebi 2018’den sonra kaçak yapıların tescil edilmemesi”

– “Zarar tespitlerine itiraz edenler ve görülemeyeceğini söyleyenler buraya başvuracak. Onlara da yardımcı olacağız. Eksikler varsa hemen düzeltilecek.”

KAHRAMANMARAŞ – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş Ulucami meydanında bulunan konteyner çarşısını ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu.

armutluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu