Haber

Bakan Göktaş, öğrencilerinin Gazze temalı kartpostallarını BM’ye gönderdi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 11 bin 270 ortaokul öğrencisinin hazırladığı Gazze konulu kartpostalları öğrencilere ve Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterliği’ne gönderdi.

Bakan Göktaş, Gazzeli çocuklarla dayanışma amacıyla ortaokul öğrencilerinin duygu ve düşünceleriyle yazdıkları kartpostalları göndermek üzere Bağcılar Posta Dağıtım Merkezi’ne geldi.

Bu girişimi nedeniyle kendisini burada ağırlayan öğrencilere teşekkür eden Göktaş, “Sayenizde tüm dünyaya güzel bir mesaj verildi.” söz konusu.

Öğrencilerin davranışlarıyla Gazzeli kardeşlerine umut verdiklerini belirten Göktaş, “İnşallah olacak olan sizler olacaksınız. olacaklar olacaklar olacaklar olacaklar olacaklar olacaklar olacaklar olacaklar olacaklar olacaklar olacaklar olacaklar olacaklar olacaklar olacaklar olacaklar gelecekte empati duygusunun, huzurun, huzurun güvencesi olacaklar, onlar olacaklar, olacaklar, olacaklar, olacaklar, olacaklar, olacaklar, olacaklar, olacaklar, olacaklar, gelecekte empati duygusunun, huzurun, huzurun güvencesi olacaklar, örnek olacaksınız. diğer kardeşlerinize de teşekkür ediyorum. Sizlerin sayesinde bu güzel girişim sayesinde ateşkesin sesi sizin yaşınızdaki çocuklar tarafından tüm dünyaya duyulacak. Her birinizi tebrik ediyorum.” “Seninle gurur duyuyorum.” dedi.

Gazze’de büyük bir katliam ve soykırım yaşandığına dikkat çeken Göktaş, “Maalesef dünya sessiz. Ölenlerin yüzde 70’i kadın ve çocuklardan oluşuyor. Ancak sesiniz bize umut veriyor. Sizler geleceğin liderlerisiniz.” ve bizi gururlandırıyorsunuz. Tanrı sizi korusun. Sizi seviyorum.” ” dedi.

Bakan Göktaş, konuşmasının ardından çocuklara hazırlanan kartpostalları BM’ye gönderilmek üzere PTT şubesine teslim etti.

Daha sonra 6’ncı sınıf öğrencisi Mehlika Duman da şu notu yazdı: “Mağdur kaldığın duruma çok üzüldüm. Elimden geldiğince İsrail’in malını almamaya dikkat ediyorum. Her gün gitmeden önce senin için Allah’a dua ediyorum.” yatağa.” Açıklamalarının yer aldığı kartpostalı okudu.

Öğrenciler, Bakan Göktaş ile birlikte PTT şubesi önünde “Hemen ateşkes!” “Hemen ateşkes” yazılı pankartlar taşıdılar ve slogan attılar.

Bakan Göktaş’a Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir de eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu